close
تبلیغات در اینترنت
کارخانه قالیشویی ادیب - 5
loading...

کارخانه قالیشویی ادیب

قالیشویی ادیب

چگونه لکه های چرب را تمیز کنیم؟

adibcarpet بازدید : 6 شنبه 24 شهريور 1397 نظرات ()

چگونه لکه های چرب را تمیز کنیم؟

چهار روش متفاوت برای قالیشویی و شستشوی لکه های چرب از سطح : فرش،لباس و مبل وجود دارد .که در ادامه روش ها و ترفند هایی بیان خواهد شد تا با اصول حرفه ای به شستشوی فرش یا لباس و پارچه بپردازیم.

لکه های چرب چگونه ممکن است به وجود بیایند؟

برخی از لکه های چرب مستقیما از برخورد و ریختن روغن،مایع چرب روی سطح مورد نظر تشکیل میشوند که از نوع چرب ترین لکه ها است.

نوع دیگری از لکه های چرب هستند که به واسطه لکه های غذا و خوراکی ها شکل میگیرند.

شستشوی-لکه-چرب-قالیشویی-ادیب

نوعی دیگر لکه هایی هستن که در معرض بخار غذا و هوای آلوده تشکیل میشوند و این لکه ها معمولا روی دیوار آشپزخانه،گاز و..هستند. و این لکه ها مخفی هستند و زمانی ما متوجه آن میشویم که این لکه ها بسیار عمیق و سخت شده اند و به طبع پاکسازی آنها مشکل خواهد بود.

و انواع دیگر لکه چرب که در طول زندگانی با آنها مواجه شده ایم...

ترفند تمیز کردن لکه چرب

لکه های روغنی و چرب را اگر یک بار تمیز کرده باشیم متوجه خواهید شد که به محض اینکه پارچه ای روی آنها میکشیم این لکه ها بدتر شده و پخش میشوند .بنابراین باید راه متفاوتی برای شستشوی آنها وجود داشته باشد.

مهم است که ابتدا ی کار ، لکه چربی جامد را تشخیص داده و آنرا با وسیله ای محکم و باریک مثل چاقو بردارید.(در این مرحله سعی کنید قسمت قابل برداشت لکه را کاملا بردارید.)

شستن-فرش-چرب-قالیشویی-ادیب

یک پارچه خشک تهیه کنید و محکم روی لکه بکشید تا باقی لکه برداشته شود.(زمانی که لکه چرب روی فرش یا پارچه است این مرحله را انجام ندهید .این کار برای زمانی است که لکه چرب روی سطوح سخت مانند دیوار یا آهن است.)

سپس سطح لکه را با نوشابه بپوشانید.(بیش از حد نوشابه نریزید تا لکه خیس نشود.)

تمیز-کردن-لکه-روغن-قالیشویی

در ادامه نوشابه را از سطح لکه پاک کنید و لکه را مشاهده کنید و بررسی کنید و سپس به شستشوی کلی لکه بپردازید.

ادامه روش های شستن لکه چرب را در مقاله بعدی ما بخوانید...

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه

می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج  ،  قالیشویی شهریار ، قالیشویی غرب تهران ، قالیشویی شرق تهران ، قالیشوی جنوب تهران ، قالیشویی شمال تهران

صنایع دستی ما را خارجی ها بیشتر میشناسند؟

adibcarpet بازدید : 4 جمعه 23 شهريور 1397 نظرات ()

صنایع دستی که خارجی‌ها بهتر از خودمان می‌شناسند

به نقل قالیشویی ادیب از ایسنا هنرمند یزدی با اشاره به این که گردشگران داخلی کمتر به سمت خرید فرش‌های دستباف و گلیم می‌روند، تصریح می‌کند: متاسفانه هنوز مردم کشورمان به ارزش و اهمیت والای صنایع دستی از جمله این فرش‌ها پی نبرده‌اند و گردشگران خارجی اشتیاق بیشتری برای آشنایی و خرید آنها نشان می‌دهند.

محمد فاضلی که افزون بر هفت سال در حوزه فروش گلیم در یزد مشغول به فعالیت است، به استقبال خوب گردشگران خارجی یزد از این هنرصنعت اشاره می‌کند و در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: گلیم، گلیم فرش و فرش از جمله تولیداتی هستند که در یزد بازار خوبی دارند و برای گردشگران خارجی از جذابیت خاصی برخوردار هستند.

وی با بیان این که تولیداتی مانند فرش‌های عشایری، قشقایی، ترکمن و بلوچ در مناطق مختلف کشورمان مانند خراسان، اصفهان، نایین، قم و تبریز تولید و به یزد آورده می‌شوند، یزد را به عنوان بازار فروشی مناسب برای این هنرصنعت به ویژه پس از جهانی شدن بافت تاریخی این شهر ذکر می‌کند.

وی با بیان این که گلیم، فرش و گلیم‌فرش در انواع کرکی و پشمی و ابریشمی بافته می‌شود، استقبال از انواع فرش و گلیم‌های ابریشمی را بیشتر عنوان می‌کند و می‌گوید: انواع ابریشمی این محصولات با نقوش گنبدی و خشتی و برخی نقوش دیگر مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند.

 صنایع-دستی-فرش-ایران-قالیشویی-ادیب

این عرضه‌کننده محصولات صنایع دستی کشورمان با تاکید خواستار ارتقای فرهنگ و آگاهی مردم نسبت به این گونه صنایع از سوی میراث فرهنگی و فعالان گردشگری به ویژه راهنمایان گردشگری می‌شود و اظهار می‌کند: شناخت بیشتر علاقمندان به این صنایع می‌تواند رونق بیشتری به این بازار داخلی در سال حمایت از تولید داخلی ببخشد.

علی‌محمد حیدری، گیوه‌دوز یزدی که 35 سال سابقه در این حرفه دارد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به بازار خوب عرضه گیوه‌های تولیدی شهرهای اصفهان و آباده در یزد اشاره می‌کند و تصریح می‌کند: هرچند بازار فروش گیوه در یزد از وضعیت مطلوبی برخوردار است ولی در واقع گیوه‌های عرضه شده از نوع یزدی نیستند. در حال حاضر هر جفت گیوه در بازار یزد متناسب با کیفیت و نوع مواد اولیه با قیمت 35 هزار  تا 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

بازاریابی لازمه رونق بیشتر بخش صنایع دستی

سید مصطفی فاطمی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در گفت‌وگو با ایسنا، یزد را یکی از غنی‌ترین بخش‌های کشور در حوزه صنایع دستی عنوان می‌کند و می‌گوید: استان یزد مهد صنایع دستی مختلفی مانند ترمه و زیلو است و علاوه بر بهره‌مندی از علم و نیروی هنرمند و متخصص، در زمینه تکنولوژی و بروز کردن دستگاه‌های این حوزه نیز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است و این موضوع پس از جهانی شدن مورد توجه بیشتری قرار دارد.

وی در رابطه با تاثیر بازاریابی در حوزه صنایع دستی، عنوان می‌کند: اگر بتوانیم بازاریابی مناسبی داشته باشیم و صنایع دستی را به درستی معرفی کنیم به یقین بر سرعت تولید نیز تاثیرگذار خواهیم بود. سیاست بخش صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد علاوه بر حفظ و احیای صنایع دستی استان، از تولید به سمت فروش و بازرایابی این محصولات هدایت شده و در این راستا اقدام خواهد شد.

یزد بستر مناسب توسعه صنایع دستی کشور

محمدرضا دهقان مهرجردی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان هم یزد را بستری برای توسعه صنایع دستی کشور می‌داند و می‌گوید: شهر یزد با تبادل بازار فروش و دوره‌های آموزشی صنایع دستی می‌تواند بستر مناسبی برای عرضه این صنایع در سراسر کشور باشد.

وی، حمایت بخش خصوصی از صنایع دستی را یکی از پتانسیل‌های مهم استان یزد ذکر می‌کند و در این باره به فروشگاه اینترنتی برتر صنایع دستی کشور که متعلق به یزد است اشاره و تصریح می‌کند: این وب‌سایت که با حمایت بخش خصوصی استان ایجاد شده، در دو سال اخیر به عنوان وبسایت و فروشگاه اینترنتی برتر کشور شناخته شده است. البته این فروشگاه در حال حاضر از محل کار خود در یزد به تهران منتقل شده تا فعالیت خود را به طور گسترده‌تری ادامه ‌دهد.

وی به نقش تعامل فعالان عرصه صنایع دستی یزد با سایر استان‌ها برای تبادل محصولات، بیان می‌کند: برگزاری دوره‌های آموزشی جهت تبادل صنایع دستی سایر استان‌ها با یزد در دستور کار میراث فرهنگی استان یزد قرار دارد هر چند که هنوز اعتبارات آموزشی امسال، تخصیص نیافته تا در این زمینه اقدامی صورت گیرد.

صنایع دستی یزد، سوغات مسافران دیگر استان‌ها

دهقان مهرجردی در این مورد به برگزاری دوره آموزشی سال گذشته صنایع دستی استان در جزیره قشم اشاره و تصریح می‌کند: این دوره آموزشی جهت تعامل صنایع دستی کشور و ارتقای سطح علمی هنرمندان صنایع دستی استان و سایر شهرها در محل جزیره قشم برگزار شد .

وی از برگزاری ماهانه دو نمایشگاه صنایع دستی استان در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهد و ادامه می‌دهد: این نمایشگاه‌ها که با هدف افزایش فروش و آشنایی بیشتر با انواع صنایع دستی شهر جهانی یزد برگزار می‌شود، هم‌اکنون در شهرهای خراسان رضوی و تهران در حال برگزاری است.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی استان در رابطه با استفاده از محصولات صنایع دستی استان به عنوان سوغات مسافران نیز تصریح می‌کند: این موضوع که به صورت ایجاد بازار فروش صنایع دستی استان نمود پیدا می‌کند، در حال حاضر به صورت پایلوت در استان تهران در حال انجام است و سایر استان‌های پر رونق گردشگری مانند مشهد نیز برای انجام این اقدام در نظر گرفته شده‌اند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه بخش خصوصی استان در برقراری ارتباط با سایر استان‌های کشور پیش دستی کرده و تاکنون اقدامات موفقیت‌آمیزی انجام داده است، در این باره می‌گوید: اکنون برخی از صنایع دستی یزد مانند ترمه در دیگر شهرهای اکشور به عنوان سوغات به فروش می‌رسد.

این مسئول، یزد را از استان‌های پیشرو در تولید و به روز کردن تجهیزات و انواع دستگاه ‎ های حوزه صنایع دستی مطرح و بیان می‌کند: استان یزد با به کارگیری نیروهای متخصص و دانشگاهی و هم‌چنین شرکت‌های دانش‌بنیان در این بخش به تولیدات بسیار خوبی دست یافته و یکی از تامین‌کنندگان تجهیزات صنایع دستی کشور محسوب می‌شود.

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه

می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج  ،  قالیشویی شهریار ، قالیشویی غرب تهران ، قالیشویی شرق تهران ، قالیشوی جنوب تهران ، قالیشویی شمال تهران

ترفند های جالب درباره فرش

adibcarpet بازدید : 7 پنجشنبه 22 شهريور 1397 نظرات ()

ترفند های جالب درباره فرش

در این مقاله ترفند های کاربردی جالبی درباره فرش بیان خواهد شد از جمله : جلوگیری از شکستگی و جمع شدن فرش،پاک کردن لکه های رنگی و خاص از فرش ،ضدعفونی فرش و... که تمام این امور قالیشویی را تسهیل میکند.

چگونه نگذاریم اطراف فرش جمع شود؟

اکثر فرشهای سبک و نازک از جمله فرشهای ابریشم و مخمل طی گذر زمان اطراف و دور تادورش چین چین میشود. و این مشکل برای مشتریان معمولا مسئله ساز خواهد شد.

معمولا فرشهای ابریشم و  ماشینی ممکن است دورش جمع شود بنابراین دور تادور آن را با نوارهای چرمی بدوزید. و جسم سنگینی را روی نوارها بگذارید تا صاف شده و حالت بگیرد.

root-carpet-سفید-کردن-ریشه-فرش

چگونه فرش را ضدعفونی کنیم؟

در بسیاری از مواقع لازم است فرش را ضدعفونی کنیم از جمله: فرش دچار لکه ادرار و کپک زدگی و .. میشود که حتما باید پس از پاک کردن لکه ها ، فرش را ضدعفونی کنیم.

ابتدا فرش را جارو کرده و با  ترکیب آب و سرکه روی فرش را شستشو داده تا کاملا سطح آن ضدعفونی و تمیز شود.(مواد پاک کننده نام برده شده را اجازه دهید چند دقیقه ای روی سطوح آلوده باشد.)

پاک-کردن-روغن-خشک-از-لباس-قالیشویی-ادیب

چگونه لکه ادویه فرش را از بین بریم؟

معمولا لکه های حاصل از مواد غذایی دارای ادویه و سس های مختلفی هستند که به مراتب پاک سازی را سخت میکند بنابراین تمیز کردن آنها نیاز به ترفند خاصی است.

جهت شستشو لکه ادویه از آبلیمو استفاد کرده و روی فرش کشیده و سپس با آب معمولی شستشو داده و سپس فرش را خشک کنید.

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه

می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج  ،  قالیشویی شهریار ، قالیشویی غرب تهران ، قالیشویی شرق تهران ، قالیشوی جنوب تهران ، قالیشویی شمال تهران

 

 

قالیشویی هم قالیشویی های قدیم

adibcarpet بازدید : 9 چهارشنبه 21 شهريور 1397 نظرات ()

قالیشویی هم قالیشویی های قدیم

یکی از رایج ترین و قدیمی ترین ضرب المثلهایی که در اطرافمان میشنویم این است که هر چیزی را میتوانیم با خودش در قدیم مقایسه کنیم و قدیمی را برتر بدانیم برای مثال قالیشویی هم قالی شویی های قدیم!

در حقیقت امر همیشه این عبارتها صادق نیستند چرا؟

ممکن است در برخی موارد آنقدر نسخه امروزی دچار تغیر و پیشرفت شده باشد که اصلا قابل مقایسه با گذشته خود نباشد چه برسد به این که در قدیم بهتر بوده است.

واقعیت این ضرب المثل چیست؟

واقعیت این است که این ضرب المثل بیشتر به جهت دیگری بیان میشود .منظور تغیرات و پیشرفت و بهتر بودن نیست.بلکه منظور صداقت در کار، وجدان ، کیفیت کار،مشتری مداری و حق قائل شدن برای وی و... است که در قدیم این موارد بیشتر رعایت میشده است.

قالیشویی-های-قدیمی

در زمان گذشته تمام دغدغه فروشنده و صاحب کار این بوده است که تمام تلاش خود را بکند تا بهترین نتیجه را تحویل مشتری بدهد در زمان حال کمتر به چشم میخورد.

و با کمی فکر متوجه میشویم ، زمانی که در امری صداقت یا وجدان دیده نمیشود برای مثال میگوییم کار هم کارهای قدیم!

قالیشویی هم واقعا قالیشویی های قدیم!

washing-carpet-قالیشویی-مدرن

حالا  وقتی میگوییم قالی شویی هم قالی شویی های قدیم منظور پیشرفت ،سرعت عمل و...نمیباشد بلکه آیا امروزه هم مانند گذشته برای مثال در قالیشویی ها وجدان کاری وجود دارد؟ حق همیشه با مشتری است؟ پایبندبه قوانین هستیم؟ کار ضمانت میشود؟ و...

زمانی که یک قالیشویی با تجربه و قدیمی در طولانی مدت به کار خود ادامه دهد و همراه با اینکه پیشرفت نیز داشته باشد و جزو به روز ترین ها در عین حال قدیمی ترنین ها باشد این یک روش و کار اصولی است.

 • از کجا قالیشویی پایبند به قوانین را تشخیص دهیم؟
 • آیا حقی برای مشتری قائل شده است؟برای مثال تحویل ضمانت نامه
 • آیا در زمانهای شلوغ و ترافیک هم پاسخگوی مشتریان است؟
 • ایا نتیجه کار دارای کیفیت بالایی است؟
 • آیا قالیشویی مورد نظر مشتریان خاص دارد که همیشه وفا دار باشند؟

...

قالیشویی هم قالیشویی ادیب !

با چند سوال ساده میتوانیم در هر صنف و قشری نسخه خوب و در عین حال قدیمی را پیدا کنیم!

امیدواریم هیچ گاه پس از امتحان چیزی حسرت نسخه های قبلی آنرا نخورید!

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه

می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج  ،  قالیشویی شهریار ، قالیشویی غرب تهران ، قالیشویی شرق تهران ، قالیشوی جنوب تهران ، قالیشویی شمال تهران

 

دستمزد ۸۰ درصد قیمت فرش را تشکیل می دهد

adibcarpet بازدید : 7 سه شنبه 20 شهريور 1397 نظرات ()

دستمزد ۸۰ درصد قیمت فرش را تشکیل می دهد

به نقل قالیشویی ادیب و گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، به نقل از ایرنا، «هوشنگ فاخر» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، پایین بودن سهم دستمزد در کشورهای رقیب را عامل تقویت حضور آن‌ها در بازارهای جهانی ذکر کرد و گفت: علاوه بر این، آن‌ها از حمایت‌های ویژه دولت برای حضور در بازارهای جهانی برخوردارند..

وی ادامه داد: در کشورهای رقیب، دولت‌ها برای حفظ قدرت رقابت با فرش ایران در بازارهای صادراتی از تحمیل بار مالیاتیِ تولید، عرضه و صدور فرش در بازارهای جهانی خودداری می‌کنند.

فاخر افزود: به‌طورمعمول حدود دو سوم فرش دستباف کشور صادر می‌شود که در بازارهای صادراتی قیمت فرش دستباف باید با دستبافته کشورهایی چون هندوستان، پاکستان، افغانستان، چین و ترکیه رقابت کند.

قیمت-جدید-فرش-قالیشویی

وی در مورد بازارهای داخلی فرش نیز گفت: مردم ایران سالیانه حدود ۲ میلیون مترمربع فرش خریداری می‌کنند که با توجه به سرمایه‌ای بودن فرش، با یک برنامه مناسب می‌توان تمایل آن‌ها را به مصرف این کالا افزایش داد.

** آثار منفی مالیات بیشتر از تحریم‌ها است

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف کشور یکی از مشکلات فعالان حوزه فرش دستباف را قانون وصول مالیات‌های مستقیم در مورد تولید، عرضه و صدور فرش دستباف عنوان کرد و گفت: اجرای این قانون برای هنر- صنعت فرش فاقد توجیه اقتصادی بوده و آثار منفی آن بیشتر از اعمال تحریم‌های آمریکا است.

وی اضافه کرد: اخذ مالیات‌های بالا از صنعت فرش می‌تواند به بیکاری حدود ۲ میلیون نفر شاغلان تمام‌وقت یا پاره‌وقت این بخش و همین‌طور مهاجرت تولیدکننده روستایی و تبدیل آن به مصرف‌کننده شهری منجر شود.

به گزارش ایرنا، پارسال پنج هزار و ۴۰۰ تُن فرش دستباف به ارزش ۴۲۵ میلیون دلار صادر شد؛ آمریکا بزرگ‌ترین بازار فرش دستباف ایران است که پارسال ۱۲۶ میلیون دلار فرش به این کشور صادر شد اما با اعمال تحریم‌ها، این عدد در ماه‌های آینده به صفر می‌رسد.

بعد از آمریکا، کشورهای آلمان، لبنان، انگلیس و ژاپن مهم‌ترین بازارهای صادراتی فرش دستباف ایران هستند؛ آلمان با واردات ۵۷.۵ میلیون دلار فرش ایرانی در سال گذشته ۱۳.۶ درصد از بازار فرش ایران را به خود اختصاص داد.

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

نکات حیاتی برای شستن مبل

adibcarpet بازدید : 6 دوشنبه 19 شهريور 1397 نظرات ()

نکات حیاتی برای شستن مبل

در تمام امور زندگی یکسری قوانین کلی وجود دارد که همه باید آنها را فرابگیرند. ممکن است در خیلی از موارد اطلاعات خاصی نداشته باشیم اما بهتر است اصول اولیه را بدانیم. همه ی ما در منزل فرش و مبل داریم. بنابراین چه بهتر است اطلاعات کلی و اصولی از نحوه نگهداری آنها و مهم تر ، شستشوی آنها داشته باشیم تا زمانی خواستیم قالیشویی یا شستشوی مبل انجام دهیم بی اطلاع و دور از همه چیز شروع به انجام کار کنیم.

مواردی مهم و حیاتی  برای شستن مبل وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها مبلمان از هر نو جنس یا مقاومتی باشد آسیب میبیند.

در گذشته مقالات فراوانی در سایت برای نگهداری و اصول اولیه ی شستشوی مبل یا فرش درج شده است. اما در این مقاله قوانین کلی شستن مبل را توضیح میدهیم تا بهترین نتیجه را پس از شستشو دریافت کنیم.

بایدها و نباید های شستن مبل در منزل

1- در ابتدا بگوییم که قبل از اقدام به شستن مبل مثل همیشه نوع و جنس و به طور کلی از میزان مقاوت پارچه ی روی مبل مطمئن شوید.

2- باتوجه به اطلاعاتی ک در مرحله قبل کسب کردید و مشاوره با فروشنده مبل و متخصصان یا قالی شویی ها بهترین پاک کننده را انتخاب کنید.

جلوگیری-از-پوسیدگی-فرش-قالیشویی-ادیب

از این مرحله نکات و موارد مهم را برای شستن مبل را بیان خواهیم کرد. این نکات برای هر مبل با هر جنسی یکسان و ثابت است.

3- در حین شستن مبل به هیچ وجه پارچه مبل را بیش از اندازه خیس نکنید.(تنها رطوبت برای تمیز کردن مبل کافی است.)

4- برای شستن مبل بهتر است با استفاده از کف حاصل از مواد پاک کننده تمیز کنید به این صورت زودتر و با آسیب کمتری مبل شسته میشود.

5- هر قسمت از مبل که تمیز و شسته شد بلافاصله با آب معمولی قسمت مورد نظر را مرطوب کنید تا مواد شوینده روی سطح مبل نماند در آینده که مبل خشک شود دچار لکه های سفید میشود.

6- پس از اتمام شستشو حتما مبلمان را خشک کنید . این مورد بسیار مهم است که به هیچ وجه مبل را در حال رطوبت و خیس رها نکنید.

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

 

تفاوت خشکشویی و قالیشویی

adibcarpet بازدید : 6 یکشنبه 18 شهريور 1397 نظرات ()

تفاوت خشکشویی و قالیشویی

یکی از سوالات رایج مشتریان این است که به طور کلی خشکشویی فرش به چه معناست و سپس اینکه آیا واقعا خشکشویی امر مهمی است؟ یا تنها قالیشویی کافی است.

معنی خشکشویی فرش!

زمانی که میگوییم خشکشویی فرش بیشتر افراد گمان میکنند منظور تنها خشک کردن فرش و آبگیری و.. است.

مسلما معنی خشکشویی فرش به عمل خشک کردن تنها ختم نمیشود.

مراحل کلی خشکشویی فرش

خشکشویی فرش با استفاده از بخارشوی انجام میگیرد و یا با استفاده از دستگاه های مخصوص.

1- ابتدا مایع پاک کننده لازم و متناسب با فرش تهیه میشود.

 خشکشویی-مبل-قالیشویی

2- متخصصان مربوطه دستگاه را با توجه به میزان آلودگی،تراکم و نوع فرش تنظیم میکنند.

3- طبق اصول استاندارد دستگاه را روی فرش حرکت میدهند.

4- خشکشویی فرش را انجام میدهند.

در صورت نیاز مراحل تکرار میگردد.

خشکشویی مبل نیز به همین صورت انجام میشود و طی همین مراحل کلی و اصول مهارتی جزئی تر انجام میگیرد.

بنابراین خشکشویی شامل شستشو و در آخر عمل خشک کردن میشود و به طور کلی مراحل صفر تا صد انجام میگردد.

خشکشویی-مبل-قالیشویی

تفاوت خشکشویی و قالیشویی

قالیشویی : شستشو به طور کامل در کارخانه با استفاده ازدستگاه های مخصوص انجام میگیرد .و در صورت نیاز ترمیم هایی روی فرش صورت میگیرد.

و پس از اتمام کار ، فرش اتو شده و در مکانهای مخصوص خشک میشود.

خشکشویی: اما در خشک شویی پروسه در زمان بسیار کوتاه تر و توسط دستگاه های مخصوص در محل انجام میگیرد.

کیفیت کار در قالی شویی بهتر است زیرا طبق اصول اولیه و طی پروسه زمان طولانی تر و در مکانهای مناسبتر و با بازرسی های دقیقتر و.. انجام میگیرد.

زمان استفاده از خشکشویی!

اما خشکشویی هم بسیار کاربردی است برای مواقعی که مایل نیستیم فرش را تحویل دهیم و یا به زمان شستشو برایمان بسیار مهم است و همینطور فرش یا هر کالای دیگر زیاد آلوده نباشد .

بنابراین با توجه به شرایط و کار خودمان باید انتخاب کنیم و هر دو عمل بسیار اصولی و طبق قوانین مخصوص به خود انجام میگیرد.

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

ترفند تمیز کردن فرش روشن

adibcarpet بازدید : 6 جمعه 16 شهريور 1397 نظرات ()

ترفند تمیز کردن فرش روشن

برای شستشو و تمیز کردن انواع لکه و آلودگی از فرش سفید یا بسیار روشن روشها و فنون خاصی لازم است که به برخی از آنها در در مقاله گذشته(نحوه قالیشویی اصولی فرش سفید)اشاره شده است اما در این مطلب نیز دیگر موارد مهم در قالیشویی و شستشوی فرش سفید بیان خواهد شد . و همینطور ترفند تمیز کردن و زمان مناسب شستشوی لکه روی قالی سفید را خواهیم دید.

ترفند از بین بردن لکه از فرش روشن

 • بلافاصله لکه و مایعات ریخته شده را باید جمع کنیم. در این مرحله بهتر است به سرعت نقاط آلوده شناسایی گردد و تمیز شود تا لکه ها زمانی برای از بین بردن الیاف فرش نداشته باشند.

بنابراین هر لکه مایع یا نیمه جامد را بلافاصله با یک پارچه سفید و آب معمولی بدون زور و فشار تمیز کنید.

شستن-فرش-روشن-قالیشویی

 • خلاص شدن از شر لکه ها در آغاز کار تنها با آب .بسیاری از لکه ها در مرحله اول تنها با آب پاک میشوند.و بدین صورت زمانی برای نشستن و فرو رفتن در فرش ندارند.

بهتراست از پارچه پشمی استفاده کنیم.پشم طبیعی بازدارنده لکه های سختر است و آنها را بهتر از بین میبرد.

برای از بین بردن لکه ها و نقاط آلوده در سراسر فرش از اسفنج مرطوب استفاده کنید.

 شستن-فرش-روشن-قالیشویی

تمیز کردن لکه های قهوه و آبیموه ها از فرش سفید!

 • برای از بین بردن لکه هایی ماند: لکه قهوه،آبمیوه و ... سرکه را به مقدار مساوی با نمک ترکیب کنید و روی لکه ها مالش دهید.(برای استفاده از این ترکیب ابتدا آنرا در نقطه ای خارج از دید امتحان کنید تا از آسیب نزدن آن به فرش مطمئن شوید.)

در ادامه با اسفنج مرطوب و ماده پاک کننده ای که درست کردیم لکه ها را شستشو دهید.

از بین بردن لکه های قدیمی و لکه جوهر!

 • الکل را روی لکه ها به مقدار کم بریزید و مالش دهید تا آثار لکه به خوبی پاک شود. این روش برای از بین بردن لکه هایی مانند: لکه شیر یا لکه های چرب حاصل از مواد غذایی نیز کاربرد دارد.

تمیز-کردن-فرش-سفید-قالیشویی

 • در آخر یک قاشق چایخوری ماده شوینده متناسب با فرش که حالت پودری و خشک باشد را با فشار آب زیاد روی لکه ها اعمال کنید و سپس از الکل برای از بین بردن اثار لکه استفاده کنید.

نکات مهم:

 • تمام مواد پاک کننده و مراحل ذکر شده را ابتدا در نقطه ای خارج از دید امتحان کنید ممکن است این مواد برای جنس فرش شما مناسب نباشد.
 • اگر به هر علتی از این روشها نتیجه مطلوب را دریافت نکردید با متخصصان یا قالی شویی مشورت کنید.
 • به طور کلی در شستن فرش سفید یا روشن باید دقت و احتیاط کنید.

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

 

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت فرش دستباف

adibcarpet بازدید : 7 پنجشنبه 15 شهريور 1397 نظرات ()

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت فرش دستباف

به نقل قالیشویی ادیب از گزارش افکارنیوز، عبدالله بهرامی رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف کشور درباره وضعیت فرش دستباف، در کشور اظهار کرد: اعلام شدن نرخ ارز در کشور، بسته شدن صرافی‌ها و تحریم نمونه‌ای از افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت فرش دستباف در  سه ماهه نخست امسال است.

به گفته وی، نوسانات نرخ ارز در کشور توانسته بر مواد اولیه این صنعت تأثیرگذارد بطوریکه در گذشته این مواد اولیه را ۱۲ هزار تومان خرید و فروش می‌کردیم، اما هم اکنون این رقم به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.

بهرامی، فرش دستباف را نخستین تحریم در این صنعت دانست و افزود: در حال حاضر فرش دستباف دارای مشکلاتی است که بیشتر این مشکلات ناشی از تحریم‌های داخلی است، بنابراین نبود مواد اولیه برای این صنعت و قیمت تمام شده توانسته اثر نامطلوبی در این صنعت داشته باشد.

 افزایش-قیمت-فرش-دستبافت-قالیشویی

رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف کشور، گفت: باتوجه به سود کم در این صنعت، سرمایه‌گذاری برای این صنعت دیگر مقرون به صرفه نخواهد بود.

بهرامی، از به ثبت رسیدن فرش‌های دستباف خبر داد و گفت: بسیاری از فرش‌ها به ثبت رسیده‌اند و این درحالی است که فرش دستباف از منظر انواع طرح‌ها، هنوز با تولید رقبا فاصله دارد.

وی با اشاره به وضعیت فرش دستباف در آینده، تصریح کرد: باید مطمئن بود که فرش دستباف در آینده به کمتر از نصف خواهد رسید چرا که اگر در گذشته بافنده به دومیلیون نفر می‌رسید در آینده این رقم نصف‌تر خواهد شد.

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

نحوه قالیشویی اصولی فرش سفید

adibcarpet بازدید : 4 چهارشنبه 14 شهريور 1397 نظرات ()

نحوه قالیشویی اصولی فرش سفید

اغلب افرادی که فرش و قالی سفید در منزل دارند بسیار از آن مراقبت کرده و حفاظت میکنند .اما با تمام احتیاط های انجام گرفته ممکن است طی یک اتفاق فرش سفیدمان دچار لکه شده و یا کثیف شود.و در همین لحظه است که دچار اضطراب میشویم اگر قالیشویی را انجام دهیم ممکن است هزاران اتفاق برای فرش بیافتد.

از جمله:

 • تثبیت لکه ها برای همیشه
 • رنگ گرفتن فرش
 • کمرنگ شدن رنگهای به کاربرده شده در فرش
 • و...

برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات قبل و بعد از قالی شویی باید اصول شستشوی فرش را بدانیم تا با اطمینان خاطر به شستن فرش سفید بپردازیم.

نحوه-شستشوی-فرش-سفید-قالیشویی

قبل از آنکه نحوه قالیشویی فرش سفید را توضیح دهیم باید چند مورد را ازقبل رعایت کنیم تا به مرور فرش روشن یا سفید طی گذشت زمان چرک و آلوده به نظر نیاید.

 • فرش را مرتب رسیدگی کنید. برنامه منظم داشتن برای تمیز کردن فرش و قالی بسیار مهم است برای مثال : هر 4روز در هفته به شستشوی فرش بپردازیم.
 • اجازه ندهید گرد و غبار بیش از چند ساعت روی فرش دوام بیاورند به سرعت آنهارا تمیز کنید.
 •  مرتب فرش را جارو بکشید.

نحوه ی شستشوی فرش و قالی سفید یا روشن

شستن-فرش-روشن-قالیشویی

تمام مراحلی که در زیر قید میشود را باید به ترتیب و با دقت انجام دهیم.

 • در آغاز ، باید هر آنچه با چشم دیده نمیشود را از سطح فرش پاک کنیم. در این مرحله : گرد و غبار،مو،کرک،آلودگی های شایع و... پاک میشود.

ابتدا یک برس نرم بردارید بهتر است پلاستیکی باشد. آنرا روی فرش بکشید و ترجیحا حرکت دست در تمام جهات به یک سمت باشد.به این صورت تمام آلودگیها به یک سمت کشیده میشود.

سپس فرش و قالی را جارو بکشید.

 • در مرحله ی دوم به دنبال لکه ها روی فرش بگردید و آنها را باید به طور جداگانه تمیز کنید. برای تمیز کردن هر گونه لکه، شستشوی کلی فرش و.. از پارچه تمیز،جدید و سفید استفاده کنید.

ادامه مراحل نحوه شستن قالی سفید را در مقالات بعدی ما بخوانید...

 

... واحد تحقیق و توسعه قالیشویی ادیب ...

قالیشویی ادیب با بیش از نیم قرن سابقه بهترین همراه برای شستشوی فرش و شستشوی مبل شما می باشد .

همراهان گرامی در نظر داشته باشید ثبت سفارش آنلاین خدمات قالی شویی و خشکشویی مبلمان با20%تخفیف ارائه می گردد. ارائه خدمات کارخانه قالیشویی ادیب در سراسر تهران ، کرج و شهریار صورت میگیرد.

جهت ثبت سفارش آنلاین در هریک از شعبات قالیشویی ادیب همین حالا اقدام کنید:

قالیشویی کرج ، قالیشویی شهریار، قالیشویی غرب تهران،قالیشویی شرق تهران،قالیشوی جنوب تهران،قالیشویی شمال تهران

 

 

 

 

تعداد صفحات : 37

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 365
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 16
 • بازدید امروز : 8
 • باردید دیروز : 25
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 184
 • بازدید ماه : 354
 • بازدید سال : 3,561
 • بازدید کلی : 4,542